Największe przegrane i wygrane w kasynach

Największe przegrane i wygrane w kasynach

Gry kasynowe to jeden z niewielu sposobów, na to, aby w jednej krótkiej chwili zdobyć fortunę. Ale każdy medal ma dwie strony – w kasynie można równie szybko przegrać całą fortunę. Dziś parę słów o największych zwycięzcach i największych przegranych w historii hazardu.

Najwyższą do tej pory wygraną może się pochwalić grecki imigrant Archie Karas, któremu udało się w ciągu trzech lat wygrać w kasynach Las Vegas 40 mln dolarów. Niestety dobra passa szybko się skończyła, Karas nie tylko stracił zdobytą fortunę, ale też został przyłapany na oszukiwaniu i dostał zakaz wstępu do kasyn.

Karasowi udało się wygrać 40 milionów dzięki grze w pokera, blackjacka i baccarata. A co z innymi hazardowymi milionerami? Niektórzy z nich (Puggy Pearson, Bobby Baldwin, Stu Ungar) to zawodowi pokerowi gracze, ale są i tacy, którym udało się zdobyć miliony na… jednorękim bandycie. Przykładem jest chociażby E. Sherwin, gracz, któremu dwukrotnie udało się trafić jackpota w maszynie Megabucks i wygrać ponad $25 000 000. W Polsce najwyższa dotąd hazardowa wygrana (1,7 miliona) padła w kasynie w hotelu Marriott i także była zasługą maszyny one-armed bandit.

Tytuł największego hazardowego pechowca natomiast należy do Terrance’a Watanabe, który 9 lat temu przegrał w kasynie 127 mln dolarów. Za swoje niepowodzenie winą obwinił podawaną w kasynach rosyjską wódkę. Apelujemy więc: piłeś – nie graj, grasz – nie pij.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *